Twerkout

Od niedawna szturmem na Polski rynek wkracza nowa forma treningu dla kobiet - Twerkout! Pokochały go już tysiące kobiet na świecie, teraz podbija serca Polek. Czym jest Twerkout i dlaczego jest tak pożądany przez kobiety? Otóż jest to trening, dzięki któremu każda kobieta poczuje się jeszcze piękniejsza i bardziej seksowna!

Czym jest Twerkout?

Jest to trening fitness, a dokładniej połączenie fitnessu z tańcem TWERK (czyli odważnie mówiąc - tańcem pupy). "Styl ten pochodzi od tradycyjnego Afrykańskiego tańca Mapouka. Poruszanie się w ten sposób ma podkreślić kobiece walory: kształty, krągłości co jednocześnie wiązało się z celebrowaniem płodności i możliwości "dawania życia". Mapouka była tańcem głównie tańczonym przez kobiety ubrane w długie suknie i początkowo tego typu taniec nie wiązał ze sobą żadnych wulgarnych podtekstów.

Pojawienie się Twerku w latach 90. w amerykańskiej kulturze hip hopu, pociągnęło za sobą seksualne skojarzenia związane z tym stylem. Dziewczęta zaczęły rzucać pośladkami znacznie odważniej w bardziej skąpych strojach niż dotychczas. Twerk z roku na rok stawał się coraz bardziej popularnym sposobem ruchu. Obecnie styl ten sprawdza się jako urozmaicenie teledysków oraz występów na żywo wielu popularnych gwiazd: Beyonce, Rihanna, Iggy Azalea czy Miley Cyrus." - (fitness.sport.pl)

Podczas treningu pracuje się nad wzmocnieniem i wysmukleniem ciała. Skupia się on głównie na pośladkach, ale nie tylko! Podczas takich zajęć spalasz kalorie i ujędrniasz ciało, a przy okazji zyskujesz świetną kondycję.
Trening Twerkout wyśmienicie nadaje się dla kobiet, które chcą poczuć się bardziej kobieco. Spodoba się z pewnością właścicielkom większych pośladków, ale panie z nieco mniejszymi krągłościami, również będą mogły na nim poszaleć.

" Twerkout to skuteczna metoda walki z brakiem pewności siebie, często z niską samooceną i brakiem akceptacji swojego ciała. Właśnie taki był zamysł twórczyni treningu – pokazać dziewczynom, że wiara w siebie jest kluczem do szczęśliwego życia. Na treningu otwieramy się i przełamujemy własne granice, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.  Dzięki temu coraz bardziej doceniamy i lubimy siebie, szanujemy swoje ciało.  Zatem dla jednych Twerkout, to rodzaj terapii, dla innych z kolei to nic innego, jak ciężka praca nad sylwetką i doskonalenie umiejętności tanecznych w babskim towarzystwie i klimacie wyśmienitej zabawy." - pisze jedna z uczestniczek zajęć (http://wirtualnecentrumtreningowe.pl/trening/twerkout-najnowszy-kobiecy-trening-w-polsce/)

W Polsce prekursorką tego typu zajęć jest Dominika Śliwińska - instruktorka tańca i fitnessu.

Zobacz jak wykonać podstawowe kroki:   


Obejrzyj cały taniec:
Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >