Trenować można wszędzie i ze wszystkim!

Na przykład z kokosem! :-) Gdy jesteśmy na wakacjach, nie zawsze mamy możliwość skorzystania z siłowni lub ćwiczenia ze swoim tradycyjnym sprzętem. O ile skakankę można zabrać  ze sobą właściwie wszędzie, o tyle hantle – to już większy problem. Przecież i bez nich ledwie dopinamy walizkę!

Jak zatem sobie poradzić i czym zastąpić ciężarki, aby za bardzo nie wypaść z formy podczas odpoczynku? Poszukajcie rozwiązań w przyrodzie!

Ja miałam to szczęście, że znalazłam kilka dorodnych i ciężkich kokosów, które zastąpiły mi tradycyjne ciężarki. Za piłkę lekarską może posłużyć np. okrągły arbuz, którego później z przyjemnością zjemy.

Pamiętajcie, że trening w czasie wakacji ma być świetną zabawą i przede wszystkim odskocznią od tradycyjnych, zwykłych treningów. Dzięki takiej odmianie nabierzecie „świeżości” i nowej energii na kolejny długi rok.

W poniższym filmie zaprezentowałam kilka przykładowych zabawowych ćwiczeń, które możecie wykonać z czymkolwiek chcecie. Mnie kokosy zastąpiły drabinkę koordynacyjną oraz 1,5 kilogramowe hantle.

Oto kilka proponowanych ćwiczeń:

  1. Rozłóż kokosy lub jakiekolwiek znaczniki w odległości około pół metra od siebie. Stań bokiem i wykonuj przeskoki między znacznikami, z wysokim unoszeniem kolan w górę. Jeśli masz więcej znaczników, możesz ułożyć dłuższą trasę! Wykonuj to ćwiczenie tak długo, jak dasz radę.
  2. Stań przy jednym znaczniku (kokosie) i wykonuj przeskoki w miejscu, naprzemiennie dotykając palcami do wyznaczonego punktu. Powtarzaj to ćwiczenie przynajmniej przez 20–30 sekund.
  3. Przejdź do podporu i przypilnuj, aby biodra nie wyszły ponad poziom głowy ani za bardzo nie opadły. Napnij mięśnie brzucha i staraj się utrzymać tę pozycję. Ponumeruj 3 znaczniki (od 1 do 3) i poproś kogoś, by mówił cyfrę, a ty jak najszybciej postaraj się dotknąć znacznika o określonym numerze. Wykonuj to ćwiczenie do maksymalnego zmęczenia.
  4. Zostań w podporze i weź ciężarek do jednej ręki. Prowadząc go blisko ciała, unieś wysoko, następnie opuść i przenieś maksymalnie w bok. Podczas całego ćwiczenia mocno napinaj mięśnie brzucha. Wykonaj po 8–10 powtórzeń na stronę.
  5. Rób „pajacyki”, prowadząc ręce na zmianę, raz w przód na wysokość klatki piersiowej, raz wysoko nad głowę. Wykonaj przynajmniej 20 podskoków.

Jak widzisz, trenować można wszędzie. Jedynym ograniczeniem jest nasze lenistwo. Wygońmy lenia i cieszmy się aktywnymi wakacjami! :)

 
 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >