Trening cardio 12/3/30

Czyli jak dość szybko spalić zbędne kilogramy bez konieczności biegania i skakania?

Trening ten opracowała amerykańska influencerka, TikTok’erka Lauren Giraldo.

Jak wszyscy wiemy podczas pandemii siłownie zostały zamknięte. Lauren szukała więc ćwiczeń, które pomogą jej utrzymać formę.

Dziewczyna postanowiła wykorzystać w tym celu bieżnię.

Trening polegał na tym że pięć razy w tygodniu maszerowała trzy mile (około 4,8 kilomtera) przez pół godziny, ustawiając nachylenie bieżni pod kątem 12 stopni. W efekcie tego udało jej się zrzucić 13 kilogramów.

Czy taki trening jest bezpieczny?

Pewne jest to, że ćwiczenie zdecydowanie nie jest dla każdego, a w szczególności kogoś, kto dopiero zaczyna trenować a jego ciało nie jest gotowe na taki wysiłek.

Istnieje jednak marszu pod górkę.

Ciało bowiem ma wtedy utrudnione zadanie i musi użyć więcej siły, co poprawia zdecydowanie kondycję oraz wytrzymałość.

Spacer po bieżni czy też w terenie pod górkę , wymaga większej pracy od naszego organizmu, wzmacnia brzuch, dolną część pleców, kolana oraz ścięgna podkolanowe.

Zmiany kata nachylenia powierzchni, po której maszerujemy należy wprowadzać stopniowo, zwiększając go z treningu na trening. W przeciwnym razie istnieje bardzo duże ryzyko kontuzji. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: cardio, schody, sport