Przygotuj nogi do nart!

Sezon zimowy trwa! Wielu z was korzysta z uroków zimy i spędza ten czas aktywnie, wypoczywając na nartach lub snowboardzie. Ale czy wcześniej pomyśleliście o tym, aby odpowiednio przygotować ciało do całodziennych zjazdów na stoku?

Gdy wybieramy się na narty, często zapominamy o tym, by wcześniej zadbać o kondycję. Niestety, słaba forma sprawia, że zapał szybko mija, a karnet marnuje się i traci ważność. My natomiast, zamiast szusować po śniegu, wydajemy majątek w pobliskim barze na gorącą czekoladę (lub coś mocniejszego i równie kalorycznego).

Co zatem zrobić, by móc w pełni korzystać z uroków zimowego szaleństwa? Jak przygotować ciało to całodobowych zmagań na stoku? Oto kilka rad.

  1. Jeśli wcześniej planujesz zimowy urlop, najlepiej będzie, gdy przynajmniej miesiąc przed jego terminem zaczniesz przygotowywać ciało do zimowych aktywności. Już zwykłe przysiady i wypady odpowiednio wzmocnią twoje nogi, abyś mógł dłużej cieszyć się dobrą formą.
  2. Podczas przygotowań musisz pamiętać, że jazda na nartach czy snowboardzie to nie tylko sama praca nóg. Wręcz przeciwnie, aby dobrze jeździć, musisz zaangażować cały korpus i ręce, dlatego podczas treningów nie zapomnij także o tych częściach ciała.
  3. Kilkugodzinna jazda na nartach to świetny trening kondycyjny. Żeby dotrzymać kroku współpartnerom, musisz wcześniej zadbać o kondycję. Jeśli nie masz czasu i ochoty na jogging lub inną formę ćwiczeń kardio, wybierz parominutowe serie skoków na skakance lub trening metodą Tabaty. Dzięki temu poprawisz wytrzymałość.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji ćwiczeń wzmacniających nogi, ręce i tułów, które mogą przydać się podczas przygotowań do szaleństw na stoku.

Przysiad (z dłuższym przytrzymaniem takiej pozycji, czyli prawie jak jazda „na krechę”)

 

Pompki

Wzmocnią całą obręcz barkową i klatkę piersiową.

 

Skłony tułowia z pozycji stojącej

Dzięki nim wzmocnisz mięśnie pleców.

 

Wypady

Wzmocnią nogi.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >