Polak próbował pobić rekord Guinessa w biegu w garniturze

16 października, Dariusz Laksa, 32-letni biegacz i nauczyciel wychowania fizycznego z Bytomia, podjął próbę pobicia rekordu Giunessa w biegu w garniturze. Biegacz brał udział w 3. edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego w Krakowie.

Dariusz Laksa  spełnia swoje sportowe pasje i pomaga potrzebującym. Jego dewiza życiowa brzmi: Niemożliwe nie istnieje.

Pan Dariusz jest również pomysłodawcą projektu 7 kontynentów 7 maratonów7 szkół. Jak nazwa wskazuje, istotą tej inicjatywy jest udział w 7 biegach, które odbywają się na 7 kontynentach. Celem jest wsparcie szkół podstawowych z Bytomia i doposażenie ich w sprzęt sportowy.

Udział w Półmaratonie Królewskim w Krakowie był okazją to pobicia rekordu, ustanowionego przez Rexa Woodbury’ego w marcu bieżącego roku, wynoszącego 1 godzinę 18 minut i 40 sekund. Niestety Dariuszowi Laksie nie udało się pobić rekordu, choć zabrakło naprawdę niewiele – zaledwie 20 sekund.

Mimo to, trzymamy kciuki za dalsze plany i sukcesy pana Dariusza i życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych, biegowych trofeów! :)

Źródło: fitness.sport.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >