Polacy coraz częściej ćwiczą!

Branżowy magazyn fitness „Body Life"”opublikował niedawno najnowsze statystyki dotyczące aktywności fizycznej Polaków w ciągu ostatnich lat. Pokazują one, że moda na zdrowy styl życia kwitnie. Niemal co drugi Polak deklaruje, że regularnie korzysta z obiektów sportowych! Gdzie i jak zatem ćwiczą Polacy?

„Badania Eurobarometru Komisji Europejskiej opublikowane w marcu 2014 r. wskazują, że około 41 proc. Polaków uprawia różne sporty przynajmniej raz w tygodniu.  W 2010 r. było to zaledwie 25 proc. Jeżeli trend się utrzyma, dogonimy inne kraje Europy Zachodniej. W Szwecji aktywność fizyczną deklaruje aż 70 proc., W Danii 68 proc., w Finlandii 66 proc., a w Holandii 58 proc. społeczeństwa”.

Coraz większe zainteresowanie Polaków aktywnością fizyczną potwierdza rosnąca liczba użytkowników kart MultiSport. Benefit System przeanalizował dane z aktywności użytkowników kart. Z analizy wynika, że najaktywniejszym województwem jest mazowieckie, drugie w kolejności to dolnośląskie, a na trzecim miejscu uplasowało się województwo małopolskie.

W Polsce największą popularnością cieszą się fitness, basen i siłownia. Wybiera je łącznie 86 proc. wszystkich użytkowników kart sportowych.

Z badań wynika też, że najwięcej sił do ćwiczeń mamy na początku tygodnia, w weekendy natomiast czas wolimy poświęcić rodzinie lub po prostu odpocząć. Najchętniej też ćwiczymy po pracy, w godzinach między 17.00 a 21.00.

Raport Benefit System pt.: „Jak ćwiczą Polacy” jest dostępny na stronie www.benefitsystem.pl.

Źródło: „Body Life”, 5/2014

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >