NightSkating Warszawa 2016

Już 23. kwietnia (sobota) odbędzie się inauguracja sezonu 2016! Jeżeli lubisz jeździć na rolkach lub wrotkach, musisz tam wtedy być!

Czym jest NightSkating?

"Nightskating Warszawa polega na przejeździe na rolkach, w godzinach wieczornych, głównymi ulicami miasta, po których w ciągu dnia jeżdżą setki tysięcy samochodów.”

Ideą Nightskatingu jest promocja jazdy na rolkach jako sportu masowego.

Celem projektu jest propagowanie aktywnej formy wypoczynku wśród mieszkańców stolicy, krzewienie kultury fizycznej oraz podjęcie działań na rzecz zwiększenia dostępu do rekreacji w miejscu zamieszkania poprzez promocję jazdy na rolkach, jako dziedziny sportu dla każdego, niezależnie od wieku.

Nightskating Warszawa to największa impreza wrotkarska w Polsce i w  Europie Środkowo – Wschodniej oraz jedna z największych imprez dla rolkarzy na świecie.

W przejazdach biorą udział osoby w różnym wieku – od pięciolatków do osób w wieku nawet 75 lat. Ponad 80% uczestników to studenci i osoby do 35 roku życia. W roku ubiegłym w przejazdach brało udział średnio ponad 2800 osób, a rekordowa pod względem ilości uczestników edycja, przyciągnęła 7303 rolkarzy.

Nightskating Warszawa to nie zawody sportowe, ale impreza organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy. Nocne przejazdy mają przede wszystkim zachęcać do aktywności fizycznej mieszkańców Warszawy oraz popularyzować jazdę na rolkach jako sport masowy. Każdy  z przejazdów przebiega inna trasą obok charakterystycznych miejsc w Warszawie. Cześć imprez to przejazdy tematyczne np „Powstańczy Nightskating”, „Juwenalia”, „hawajskie rytmy”, „roll & gol”

Organizatorem imprezy jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, które zadbało, aby trasy były atrakcyjne i bezpieczne dla uczestników. Przejazdy rolkarzy zabezpiecza Policja oraz specjalny zespół na rolkach – Nightskating Warszawa Team.

Więcej informacji na: nightskating.waw.pl

Źródło: http://nightskating.waw.pl/dla-mediow/cele-i-idea/

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >