BODY PUMP – mocny wycisk ze sztangą

Chodząc do fitness klubów wybierasz tylko zorganizowane zajęcia grupowe, a w głębi duszy marzy Ci się trening w siłowni? Chciałabyś poćwiczyć ze sztangą, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Trening BODY PUMP będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Na czym polega BODY PUMP?

Jest to trening grupowy ze sztangą, wymyślony w 1990 roku przez lekkoatletę z Nowej Zelandii –Les Mills’a, który na polskim rynku zawitał dopiero około 2 lat temu.  Trening z obciążeniem jakim jest sztanga, jednocześnie wzmacnia i wspaniale rzeźbi ciało. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera, dzięki któremu technika ćwiczeń oraz obciążenie jest pod stałą kontrolą. Rytm treningu wyznacza energiczna muzyka, która wraz z choreografią zmienia się co 3 miesiące. Przez ten czas, na całym świecie w każdym klubie, gdzie odbywają się zajęcia BODY PUMP, ćwiczący wykonują ten sam układ.

Podczas BODY PUMP stosuje się technikę zwaną THE REP EFFECT, czyli wykorzystywanie niewielkich ciężarów, przy dużej liczbie powtórzeń. Na zajęciach wykonuje się od 70. do 100. powtórzeń na jedną partię ciała, co w całości daje około 800. powtórzeń, podczas całego treningu.Wiodące ćwiczenia to przysiady, wypady, podrzuty, wyciskanie, martwy ciąg, ćwiczenia na brzuch, itp. Dzięki takiemu systemowi ćwiczeń, spalasz tłuszcz, Twoje mięśnie stają się silniejsze, a kondycja poprawia się w zawrotnym tempie.

Co zyskasz trenując BODY PUMP?

- większą siłę funkcjonalną mięśni,

- wyrzeźbisz mięśnie bez nadmiernego przyrostu tkanki mięśniowej,

- wysmuklisz i ujędrnisz sylwetkę,

- trening ten świetnie sprawdzi się jako wprowadzenie przed ćwiczeniami w siłowni.

O tym jak działa ten trening, warto przekonać się na własnej skórze. Znajdź zajęcia BODY PUMP w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, ruszaj na zajęcia i daj znać, jak Ci się podobało! :-)

Zobacz zwiastun zajęć BODY BUMP: 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: fitness, sport