Medical Fitness

W wielu klubach w Polsce coraz większą popularnością cieszy się Medical Fitness. Trening dla ludzi z różnymi schorzeniami, którzy pragną wrócić do formy, po wszelakich kontuzjach, chorobach  i urazach.

Jest to trening funkcjonalny dostosowany do fizjologicznego, prawidłowego działania poszczególnych układów organizmu ludzkiego, np. mięśniowego, nerwowego czy krążenia.

Medical fitness to nie tylko trening z trenerem. Polega on na współpracy lekarzy różnych specjalizacji z zespołem fizjoterapeutów i trenerów, którzy wymieniają informacje i prowadzą klientów w warunkach normalnego fitness klubu lub siłowni.  Po konsultacji kardiologicznej i ortopedycznej pacjent przechodzi pod opiekę fizjoterapeutów, którzy oceniają jego wydolność i funkcjonalność. W porozumieniu z lekarzami dobierany jest indywidualny plan ćwiczeń, pozwalający na bezpieczne podjęcie treningu m.in. przez osoby otyłe, cierpiące na choroby serca, cukrzycę, osteoporozę i urazy ortopedyczne”– mówi  Piotr Wasil, fizjoterapeuta i trener w firmie Medical Fitness Polska.

Trening ten skierowany jest do osób, które są w trakcie leczenia lub właśnie zakończyły ten proces i nie mogą jeszcze podjąć treningu sportowego. To wszyscy mający problemy z przewlekłym bólem np. kręgosłupa, po urazach, zwichnięciach, skręceniach, a także osoby z problemami kardiologicznymi.

Jedną z  metod treningu Medical Fitness są ćwiczenia na niestabilnym podłożu. Przygotowują one mięśnie do długofalowego treningu oraz poprawiają koordynację.  Sprawiają, że angażujemy mięśnie głębokie, których właściwie nie używamy w trakcie czynności dnia codziennego i często nawet nie mamy pojęcia o ich istnieniu. Do ćwiczeń często wykorzystuje się również piłki gimnastyczne, taśmy oraz BOSU.

Celem treningu „medycznego” jest odbudowanie siły mięśniowej, niezbędnej do codziennego funkcjonowania.

Źródło: medical-fitness.com.pl, jegostrona.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >