Chcesz być lepszym pracownikiem? Ćwicz!

Statystyczny pracownik biurowy nie ma lekko. Jego przeciążony obowiązkami organizm, pozostający w bezruchu przez wiele godzin, często buntuje się i daje sygnały (zwykle bólowe), że ma dość i potrzebuje zmiany. Sztuczne światło, klimatyzacja i wieczne przesiadywanie przed ekranem komputera, powoduje większe zmęczenie i poirytowanie. Taki system pracy przyczynia się do wypalenia zawodowego, a co za tym idzie, zmniejszenia satysfakcji z życia. Tu z pomocą jak zwykle przychodzi aktywność fizyczna!

Nie ma nic lepszego, niż rozładowanie napięcia i stresu w sali treningowej! To działa i zostało przetestowane przez wiele osób – w tym naukowców! Teraz pora na ciebie!

Chillout

Wysiłek fizyczny to najlepszy, najbezpieczniejszy i najzdrowszy sposób na pozbycie się stresu. Podczas ćwiczeń dochodzi do wydzielania endorfin, czyli „hormonów szczęścia”, które sprawiają, że patrzymy na świat z większym optymizmem i chętniej podejmujemy się nowych zadań. Dzięki regularnym ćwiczeniom, jesteśmy bardziej życzliwi dla innych, co jest nie bez znaczenia dla pracy zespołowej i ogólnej atmosfery w firmie. Dodatkowo, pozbywając się stresu, odblokowujemy swoją kreatywność.

Integracja

Wspólne wyjście na siłownię lub na aerobik, świetnie integruje współpracowników. Pozwala na poznanie siebie w nieformalnych okolicznościach, a często również pomaga w rozładowaniu narastających między pracownikami napięć. Osoby dzielące wspólną pasję, wzajemnie wspierające się i motywujące się do ćwiczeń, będą miały również większą skłonność do pomagania sobie także w pracy.

Zdrowy pracownik - wydajny pracownik

Ćwiczenia wprost przekładają się na zdrowie człowieka. Zdrowo się odżywiając i ćwicząc, do pracy przychodzimy w lepszym nastroju, a praca z nami to przyjemność. Lepiej bowiem pracować z kimś, kto tryska energią i w przerwie popija wodę, niż z wiecznym malkontentem, z litrowym kubkiem kawy w dłoni, wiecznie czekającym na przerwę na papierosa. Ćwiczenia zwiększają odporność, dzięki czemu aktywni fizycznie pracownicy, nie tylko spędzają mniej dni na L4, ale są również bardziej energiczni i pełni wigoru.

 

Źródło: http://cityfit.fitness.wp.pl/19873,chcesz-rozpedzic-swoja-kariere-cwicz

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >