Aktywność fizyczna poprawia pracę mózgu!

To, że aktywność fizyczna przynosi korzyści nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, wiedzą prawie wszyscy. Są one zazwyczaj widoczne gołym okiem. Osoby aktywne nie dość, że świetnie wyglądają, emanują  również optymizmem i dobrym humorem. Jeśli więc twoja koleżanka ostatnio nie tylko zrzuciła parę kilo, ale lepiej wygląda i lepiej się czuje  - nie zazdrość jej, tylko sama weź się za ćwiczeni. Ich wpływ na pracę mózgu oraz emocje jest  nieoceniony!

Ruch to nie tylko przepis na piękne ciało, ale również najlepszy lek dla umysłu. Ćwiczenia fizyczne poprawiają krążenie krwi oraz pomagają w wydalaniu szkodliwych toksyn z centralnego układu nerwowego. Rzeźbiąc ciało, kształtujesz również swój umysł. Zadbaj więc o lepszą pracę mózgu i ćwicz regularnie, a zobaczysz, że warto!

Oto, na co dokładnie przekłada się aktywność fizyczna, jeśli chodzi o układ nerwowy:

WYTRWAŁOŚĆ

Regularne ćwiczenia dają rodzaj impulsu emocjonalnego, który sprawia, że łatwiej nam sprostać trudnym sytuacjom. Przyczynia się to również do zwiększenia wytrwałości w pracy podczas wykonywania różnych zadań.

RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE

Im więcej ruchu, tym więcej radości :). Dzięki wysiłkowi fizycznemu, zwiększa się bowiem poziom serotoniny i endorfin, które potocznie nazywane są „hormonami szczęścia”. Przekłada się to na naszą pracę, bowiem osoby zadowolone znacznie łatwiej koncentrują się na swojej pracy i lepiej radzą sobie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych wyzwań życiowych.

LEPSZA KONCENTRACJA

Osoby regularnie ćwiczące, znacznie lepiej przyswajają wiedzę. Intensywne treningi poprawiają ukrwienie mózgu, a co za tym idzie, usprawniają koncentrację i pamięć długotrwałą. Aktywność fizyczna sprawia, że wzrasta ilość czerwonych krwinek we krwi, które odzywiają i dotleniają wszystkie komórki naszego ciała - w tym mózg. Bycie sprawnym fizycznie poprawia więc naszą bystrość oraz skuteczność w wykonywaniu różnego rodzaju działań.

SZYBSZE PRZETWARZANIE DANYCH I LEPSZA PRODUKTYWNOŚĆ

Mózg każdego dnia otrzymuje ogrom informacji. Ćwiczenia fizyczne pomagają przetworzyć je w szybszym tempie. Już po 30 minutach aktywności, mózg staje się bardziej czujny i jest w stanie przyswoić nowe dane o wiele sprawniej. Jeśli szybciej przetwarzasz informacje, mniej szczegółów umknie twojej uwadze, a lepsza pamięć przyczyni się do lepszej wydajności = zarówno w pracy, jak i w domu.  Badania naukowe potwierdzają, że w dniach o podwyższonej aktywności fizycznej, człowiek jest o 23% bardziej produktywny niż w dniach, kiedy nie ćwiczy.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >