5 praktycznych wskazówek, jak zacząć przygodę z fitnessem

Przechodzisz obok siłowi. Przez okno widzisz ćwiczących ludzi – zazdrościsz im chęci i motywacji do treningu? Ciągle chcesz zacząć, ale zawsze coś „ważniejszego” zatrzymuje cię w domu? ZMIEŃ NASTAWIENIE. Oni mogli i ty też dasz radę! Wypróbuj poniższe 5 porad jak zacząć przygodę z fitnessem i zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!

1. WYZNACZ SOBIE CEL I WIZUALIZUJ GO – to podstawa, bez której ciężko będzie zacząć. Zastanów się, co dokładnie chcesz osiągnąć – zmniejszyć wagę, poprawić kondycję, wzmocnić ciało. O wiele łatwiej jest się motywować, gdy wiesz, do jakiego celu prowadzą cię twoje działania. Pamiętaj, że plan musi być realny. Jeżeli planujesz schudnąć 20 kg w 2 tyg. – twój plan z góry jest skazany na porażkę. Myśl o swoim celu, wizualizuj go jak najczęściej. Pozytywne myśli pomogą ci osiągnąć sukces!

2. STOSUJ METODĘ MAŁYCH KROKÓW – nie zakładaj od razu, że od jutra trenujesz codziennie. Taki zryw tylko ci zaszkodzi. Szybko opadniesz z sił i zmniejszy się twoja motywacja. Zaplanuj treningi np. 3 razy w tygodniu i tego się trzymaj. Gdy poczujesz, że organizm jest gotowy na więcej – zwiększ tę liczbę.

3. ZNAINWESTUJ W SIEBIE – wykupienie karnetu do klubu fitness z pewnością zwiększy twoją motywację. Gdy już wydasz pieniądze, szkoda ci będzie odpuścić trening. Najlepiej wykup wejściówki z góry na 3 miesiące lub pół roku. Poza tym kup sobie ładne treningowe ciuszki, których założenia nie będziesz mogła się doczekać.

4. PORÓWNUJ – zrób sobie zdjęcie na początku przemiany. W chwilach zwątpienia zerkaj na nie i porównuj z osobą, którą widzisz przed lustrem. Zauważ, jak zmieniają się twoje ciało i umysł. Jestem pewna, że odkąd regularnie ćwiczysz, czujesz się znacznie lepiej!

5. NAGRADZAJ SIĘ – na początku wyznaczyłaś cel. Pomyśl teraz, co zrobisz, jak się nagrodzisz, gdy cel będzie osiągnięty (nawet ten mały – pośredni). Dzień w spa, ulubiony deser? Takie przyjemności dodatkowo motywują i jeśli tylko na co dzień przestrzegasz reguł i diety – możesz nagrodzić się porcją deseru lodowego lub ulubionego ciasta. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >

Czytaj także:
> GO ACTIVE SHOW > Krav maga