Żele energetyczne

Żele energetyczne to nic innego jak skoncentrowane źródło energii w postaci żelu. W ich skład wchodzą przede wszystkim węglowodany o różnej szybkości wchłaniania: glukoza, fruktoza, trehaloza, maltodekstryna, amylopektyna. Żele najczęściej stosuje się przed zawodami sportowymi oraz w ich trakcie w celu dostarczenia energii.

 

DLA KOGO?

– przedstawiciele wszystkich dyscyplin sportu, jako podtrzymanie energii przed treningiem/zawodami

– uzupełnianie energii podczas trwania maratonów (biegi, kolarstwo), triathlonu (wysiłek trwający powyżej 90 minut)

CO DAJĄ?

Zwiększają wytrzymałość oraz pozwalają dłużej i intensywniej ćwiczyć. Uzupełniają sole mineralne, sód, magnez tracone podczas wysiłku w wyniku pocenia się. Pomagają utrzymywać odpowiedni bilans wody.

SKŁAD

– kofeina/guarana (średnio na żel ok. 50 mg)

– dodatek aminokwasów BCAA

– tyrozyna

– arginina

– sód i chlor

– witamina B1

– glicyna, tauryna

– kofeina, guarana

JAK SPOŻYWAĆ ŻELE?

Żel przyjmuje się co 30–60 minut (pośrednio 45'), popijając 150–200 ml wody. Zaczynając od pierwszej porcji po upływie 50–70 minut treningu. Nie należy spożywać żelu podczas treningów trwających krócej niż 90 minut.

Powyższe wytyczne dotyczą mniejszych żeli (saszetka /tubka do 50 g). W przypadku dużych tubek/saszetek spożycie należy zmniejszyć o 50%.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >