Urlop – sposoby na utrzymanie sylwetki podczas wakacji na plaży

Mobilizując się przed nadejściem sezonu letniego, wielu z nas zaczyna stosować diety, zwiększać częstotliwość i intensywność ćwiczeń fizycznych czy korzystać z zabiegów kosmetycznych mających na celu przygotowanie sylwetkę do sezonu bikini!

Na początku urlopu z dumą prezentujemy zdobytą dzięki ciężkiej pracy sylwetkę. Jednak w nadmorskich kurortach czyha wiele pokus, które mogą zaprzepaścić nasz wielomiesięczny wysiłek. Na każdym kroku kuszą zapachy gofrów, potraw tradycyjnych dla danego regionu czy widok stoisk oferujących kręcone lody ozdobione kolorowymi polewami lub posypkami. Co zrobić, żeby podczas urlopu nie stracić wymarzonej sylwetki, a jednocześnie nie być zmuszonym do rezygnacji ze wszystkich kulinarnych przyjemności?

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie

Przede wszystkim należy zachować umiar. Możesz ustalić sobie pewne limity. Na przykład każdego dnia pozwalasz sobie na jedną przyjemność, a oprócz tego starasz odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Pamiętaj, że kiedy czegoś jest za dużo, też przestaje smakować i być czymś wyjątkowym. Po drugie, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pewnie ciężko jest Ci zrezygnować z porannego leniuchowania, na które nie masz normalnie czasu, by wybrać się na poranny jogging. W porządku, ale postaraj się to zastąpić innymi aktywnościami, zwłaszcza podczas wypoczynku na plaży czy nad basenem.

 1.       Frisbee

Gra w frisbee to świetna forma aktywności, którą możesz uprawiać podczas wakacji, ale nie tylko. Do gry możesz zaangażować całą swoją rodzinę czy grupę znajomych. Pamiętaj, że oprócz plusów związanych ze spalaniem kalorii, podczas ruchu ciało opala się bardziej równomiernie :-)

Koszt zakupu frisbee jest niewielki, a jego kształt pozwala na proste spakowanie go do walizki!

 2.       Zabawy z piłką

Piłka to taki sprzęt sportowy, który można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Zaczynając od siatkówki plażowej. Jeżeli nie macie siatki, możecie stanąć w kole i odbijać piłkę, a kto popełni błąd, ma obowiązek wejść do koła i spróbować przechwycić piłkę. Kolejną formą zabawy dla młodszych dzieci może być gra w kolory czy zbijaka. Zabawy z piłką uczą odpowiedniej koordynacji ruchowej i pozwalają wzmocnić chwyt. Jeżeli lecisz samolotem, najlepiej spuść powietrze z piłki i do walizki spakuj małą pompkę. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca w torbie :-)

 3.       Woda, woda i jeszcze raz woda!

Spędzanie urlopu nad wodą daje Ci możliwość z korzystania z jej walorów takich jak pływanie :-) Pływanie jest formą aktywności, która kształtuje wszystkie partie ciała. Niezależnie od tego, jak zaawansowane są Twoje umiejętności pływackie, wykonujesz pracę ramionami i nogami. Aby przemieszczać się do przodu, musisz pokonywać opór wody, co wymaga dodatkowego wysiłku. Podczas 30. minut pływania możesz spalić nawet 240 kalorii! Dzięki przebywaniu w wodzie ograniczysz też ryzyko udaru słonecznego, przegrzania czy oparzeń słonecznych. Poza tym jadąc na wakacyjny urlop, zawsze zabierasz ze sobą kostium kąpielowy, wszystko więc zależy od Twojej motywacji, aby połączyć przyjemność i zachować zgrabną sylwetkę podczas urlopu ! 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >