Pieski sposób na zdrowe życie

W poszukiwaniu metod, które skłonią Cię do rozpoczęcia prowadzenia zdrowego trybu życia i zwiększenia dawki codziennego ruchu, zastanów się nad kupnem lub przygarnięciem ze schroniska czworonożnego przyjaciela. Badania pokazują, że właściciele psów cieszą się zdecydowanie lepszym zdrowiem. Dlaczego tak jest? Po pierwsze posiadanie czworonoga zmusza nas do zwiększenia dawki codziennego ruchu.

Przynajmniej trzy razy w ciągu dnia musimy udać się na piętnastominutowy spacer. Pomyśl, to już 45 minut aktywności fizycznej! Zazwyczaj trudno jest Ci się zmotywować do tego, by kiedy pada czy jest chłodniej wyjść z domu. Opieka nad psem jest Twoim obowiązkiem i nie możesz sobie pozwolić na żadne wymówki.  Podczas spaceru możesz maszerować, ale też uprawiać jogging czy nordic walking.

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie 

Co ciekawe, powstała nowa dyscyplina, agility sportu, łącząca aktywność psa i człowieka. Podczas zawodów pies pokonuje tor przeszkód, a człowiek, biegnąc obok, wydaje mu polecenia. W trakcie wyścigu pies i właściciel muszą wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, ale przede wszystkim fantastycznym zgraniem. W Polsce działa już kilka klubów  (we Wrocławiu, Szczecinie czy Warszawie), o których informacje dostępne są w internecie. Co więcej, dzięki zwiększonej codziennej aktywności, zmniejszasz ryzyko wystąpienia zawału serca czy zachorowania na choroby układu krążenia.

Pies ma nie tylko pozytywny wpływ na Twoją kondycję fizyczną, ale przede wszystkim poprawia samopoczucie. Dzięki niemu osoby samotne zawsze mają towarzysza podczas samotnych wieczorów. Udowodniono także, że kontakt z czworonogiem uspokaja, wycisza i pozwala obniżyć ciśnienie krwi. Podczas zabawy z psem wydzielają się endorfiny, które w naturalny sposób pomogą Ci zredukować stres. W czasie codziennych spacerów masz okazję, żeby poznać innych właścicieli mieszkających w Twojej okolicy.

Zaobserwowano, że w towarzystwie swoich pupili czujemy się pewniej, zmienia się nasza tonacja głosu, a mięśnie rozluźniają. Jesteśmy także spokojniejsi, co sprawia, że łatwiej nam zawrzeć nowe znajomości. Zobacz, dzięki zainteresowaniu czworonogami zawsze możesz rozpocząć rozmowę od pytania, co to za rasa czy wymienić spostrzeżenia na temat punktów weterynaryjnych w okolicy.  Jeżeli jesteś mamą, wychowanie dziecka w obecności psa poprawia jego rozwój, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Daje Ci możliwość oderwania dziecka od takich rozrywek jak gra na komputerze czy oglądanie telewizji, pozwala poprawić kondycję i ułatwia nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

 pieski sposob

Plusów posiadania psa jest bardzo wiele. Pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy i może znaleźć nową pasję, ale przede wszystkim stanie się Twoim przyjacielem, a także powiernikiem smutków. Zaakceptuje Cię bezwarunkowo i będzie darzyć szczerą miłością. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas i pomoże rozładować napięcie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >