Legendarny GIBA na inauguracji akcji społecznej  „All Children Need You”.

Podczas turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2019 w Kępnie odbędzie się oficjalna inauguracja akcji społecznej „All Children Need You”, której celem jest uświadomienie problemu ostrej białaczki limfoblastycznej wśród dzieci. Nasz portal żywo wspiera akcję. Gorąco kibicujemy zawodnikom i zachęcamy do dzielenia się tą informacją.

Głównym elementem inauguracji akcji będzie towarzyski mecz Gwiazd Siatkówki, który zostanie rozegrany w niedzielę 13 października o godz. 12.00 w Kępnie.

 

Kapitanem drużyny Gwiazd Siatkówki będzie legendarny brazylijski siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski, GIBA, który jest także ambasadorem akcji społecznej „All Children Need You”. Zdecydował się on na wsparcie tej wyjątkowej akcji z uwagi na fakt, iż sam w dzieciństwie chorował na białaczkę i teraz chce dodawać otuchy chorym i ich rodzinom, dowodząc swoim przykładem,
że z chorobą tą można nie tylko wygrać, ale i po skutecznej kuracji odnosić w dalszym życiu wielkie sukcesy!

 

Ostra białaczka limfoblastyczna (ALL) to jedna z chorób onkologicznych o najbardziej agresywnym przebiegu. Bardzo ważne jest błyskawiczne rozpoczęcie skutecznej terapii, ponieważ naturalny przebieg choroby wiąże się z rozwojem objawów i śmiercią w ciągu kilkunastu tygodni.

 

Ostra białaczka limfoblastyczna jest chorobą rozrostową układu krwiotwórczego, w przebiegu której w szpiku dochodzi do niekontrolowanego rozrostu limfoblastów. W wielu przypadkach proces nowotworowy może szerzyć się i w efekcie dawać zmiany pozaszpikowe, obejmujące m.in. węzły chłonne, śledzionę, wątrobę, czy ośrodkowy układ nerwowy.

 

Ostre białaczki są najczęstszymi nowotworami wieku dziecięcego i stanowią 30% wszystkich nowotworów u pacjentów do 18. roku życia. Ostra białaczka limfoblastyczna to najczęstszy typ białaczki występującej u dzieci - około 80 % najmłodszych z rozpoznaniem ma tę postać choroby. 
W Polsce rozpoznaje się około 200 przypadków ALL rocznie, a wskaźnik zachorowalności wynosi 35,4 na 1 milion dzieci rocznie. Najczęściej atakuje między 1. a 4. rokiem życia.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: sport, zdrowie