Ja, mój partner i aktywność fizyczna

Mówi się, że nic nie zbliża partnerów tak jak wspólne zainteresowania i przeżycia. Naukowcy potwierdzili w wielu badaniach, że kiedy odczuwasz podwyższony poziom adrenaliny, jest to odczucie bardzo podobne do tego w momencie zakochania.

Motyle w brzuchu mogą więc pojawić się nie tylko podczas romantycznej kolacji, ale także (i co jest często bardziej prawdopodobne i prawie zawsze działa) podczas jazdy kolejką górską czy skoku na bungee. Wniosek z tego taki, że jeśli chcesz pomóc rozwinąć się miłości, zafunduj partnerowi niezwykłe przeżycia, a dzięki dopaminie uwalniającej się do mózgu długo tego nie zapomni. :-)

A co ze sportem?

Podczas aktywności fizycznej również uwalnia się adrenalina. Partnerzy są skłonni do częstszych kompromisów i czułości po lub w trakcie aktywności fizycznej! Nie ma więc na co czekać, czas zachęcić partnera do wspólnych ćwiczeń!

Najbardziej klasyczną i praktykowaną od wieków formą wspólnej aktywności kobiet i mężczyzn są tańce. Wybór kursu tańca dla par nie ogranicza się tylko do kursów dla narzeczonych czy tańca towarzyskiego. Bardzo ciekawa jest salsa w parach czy bachata. Ta ostatnia to wolny taniec pochodzący z Dominikany, tańczony do spokojnej i pełnej uczuć muzyki. Nacisk kładzie się na bliski kontakt partnerów i zmysłowe ruchy bioder. :-) Jeżeli Twój partner nie jest chętny do aktywności w rytm muzyki, zaproś go do wspólnego biegania. Dużo łatwiej będzie Wam się zmotywować, żeby razem (niezależnie od pogody) wyjść i biegać. Możecie też wyznaczyć sobie wspólne cele i przykleić je na przykład na lodówce. Codziennie będziecie na nie spoglądać i wzajemnie się wspierać.

W przypadku gdy bieganie to nie to, co Twój miś lubi najbardziej, wybierzcie się razem na squasha. W Polsce ta dyscyplina robi się coraz bardziej popularna. Gra w „tenisa” w boksie jest dużo łatwiejsza niż gra w tenisa na korcie. Przepisy techniczne można poznać i zrozumieć w kilka minut. Celem gry jest nie tylko pokonanie przeciwnika i zdobycie jak największej liczy punktów, ale przede wszystkim dobra zabawa! W wielu klubach gry w squasha funkcjonują ligi, w których można  konkurować z innymi klubowiczami, a często też zdobywać ciekawe nagrody!

Jeżeli wolicie sporty bardziej ekstremalne, zapiszcie się na ściankę wspinaczkową. Raz jedno z Was, a raz drugie może asekurować lub wspinać się. To także okazja, by poznać ciekawych ludzi, których łączy miłość do nietypowego zdobywania szczytów. Może w następne wakacje zamiast nad morze wybierzecie się na wspinaczkowe wczasy? 

Czy dobrze znacie okolicę, w której mieszkacie ? Czy na pewno odkryliście wszystkie najpiękniejsze zakątki Waszego miasta? Jeżeli pojawia się chwila wahania, weź swojego partnera i wybierzcie się na wycieczkę rowerową. Możecie zaplanować, że w każdy weekend będziecie odwiedzać kolejną z pobliskich miejscowości. Gwarantuję, że podczas wypraw rowerowych poznaje się niesamowite historie, spotyka ciepłych i otwartych ludzi, a także jest się blisko przyrody i nawiązuje więź z towarzyszami !

To, co robimy razem z innymi sprawia, że stajemy się do nich bardziej przywiązani, mamy wspólne pasje, a także wspaniałe wspomnienia. Razem z partnerem nie musicie od razu przygotowywać się do maratonów. Zacznijcie od spacerów. Będzie to czas, kiedy możecie ze sobą porozmawiać, odłożyć telefony i wyłączyć komputery. Pamiętaj, że nie ma lepszych doświadczeń niż dzielenie się radością i czasem z drugim człowiekiem! A wspomnienia z Waszych sportowych przygód pozostaną na długo w Waszej pamięci!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: czas, fitness, sport