Dziewczyny – na ring!

Każda z nas podczas codziennych zajęć w pracy, w domu czy w szkole musi często zawalczyć o swoje racje. W takich sytuacjach okazuje się, że każda z nas ma w sobie wojowniczkę. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy nie spróbować swoich sił na ringu albo podnieść swoją pewność siebie poprzez wzięcie udziału w kursie samoobrony ? Chociaż może Ci się wydawać, że sporty walki lepsze są dla mężczyzn albo może obawiasz się siniaków i zadrapań, mimo wszystko naprawdę warto spróbować!

Jakie sporty walki  są najlepsze dla kobiet ?

Sporty walki można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza z nich to sporty oparte na sile fizycznej, w których największą rolę odgrywa moc uderzeń. W drugiej najważniejszy jest stopień opanowania elementów technicznych i siła psychiczna. Co może Cię zdziwić, kobiety zdecydowanie lepiej radzą sobie w sportach walki opartych na uderzeniach takich jak kick- boxing, karate czy nawet boks  Nie martw się jednak, jeśli w myślach pojawił Ci się obraz dwóch potężnych mężczyzn z zakrwawionymi twarzami boksujących się na ringu i nie myśl, że sporty walki nie są dla Ciebie. Istnieją bowiem inne rodzaje takie jak aikido, krav maga czy brazylijskie  jujitsu, które na celu mają doskonalenie Twojego charakteru i woli walki, a nie mocy Twoich uderzeń. :-)

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie 

1. Brazylijskie jujitsu

To jedna z najbardziej technicznych sztuk walki wywodząca się z Brazylii. Opiera się na zadawaniu przeciwnikowi bólu, który kontrolujesz. To znaczy zakładasz dźwignie czy stosujesz inne techniki unieruchomienia przeciwnika. Co ważne, w brazylijskim jujitsu nie stosuje się uderzeń. Walka odbywa się głównie na macie, w parterze . Dzięki BJJ możesz rozwinąć swoje umiejętności taktyczne i logicznego myślenie. Musisz bowiem w taki sposób zaplanować każdy swój ruch, by samemu nie dać się sprowadzić do parteru, a co za tym idzie, unieruchomić! Zawodnicy brazylijskiego jujitsu ćwiczą w strojach tzw. gi, ale będąc początkującym wystarczy Ci strój gimnastyczny.

2. Krav maga 

Krav maga to system walki wręcz, którego celem jest samoobrona. Wywodzi się z Izraela, gdzie stosowany jest przez siły obronne. Pamiętasz, jak na wielu filmach kobiety w ramach samoobrony uderzały w miejsca najbardziej newralgiczne takie jak gardło, oczy czy krocze? Krav maga bazuje właśnie na podstawowych i naturalnych odruchach człowieka. Krav maga to jeden z prostszych systemów walk, który uczy podejmowania skutecznych i właściwych decyzji w stresujących sytuacjach. Do osób trenujących krav magę należą Angelina Jolie czy Sandra Bullock. :-)

3. Aikido

Aikido to najbardziej widowiskowa, ale równocześnie jedna z najtrudniejszych sztuk walki. Powstała w XIX w. w Japonii, a największy wpływ na nią miała sztuka walki japońskim mieczem, kataną. W aikido przeważają techniki mające na celu obronę, a nie atak. Walczący zakładają keikogi. Jest to strój zbliżony wyglądem do tradycyjnego kimona. Aby jednak móc skutecznie się bronić, stosując techniki aikido potrzeba wielu lat ćwiczeń i poznania ideologii opartej na psychologicznej i moralnej analizie działań oraz byciu odpowiedzialnym za zdrowie i życie swojego przeciwnika podczas walki. 

Pewnie na początku, kiedy przeczytasz o sztukach walki, pomyślisz, że to nie dla Ciebie. W następnym artykule pokażę Ci, jak bardzo dużo możesz zyskać i w jaki sposób możesz kształtować swój charakter trenując sztuki walki. Opowiem Ci również o samoobronie i o tym, jak najbardziej skutecznie się bronić. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >