Boot camp - co to jest i dla kogo ?

Za oknem piękna pogoda, parki pełne są zieleni - grzechem byłoby tego nie wykorzystać! Ostatnio bardzo popularną formą treningu stał się BootCamp - trening funkcjonalny na świeżym powietrzu. Zatem zamiast siedzieć przed komputem, wyjdź na słońce i poświęć godzinę tylko i wyłącznie dla siebie - pracuj nad swoim ciałem w grupie, przekonasz się że efekty widać naprawdę szybko!

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie

Co to jest?

BootCamp wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych - niech Cię to jednak nie zrazi! Ćwiczenia odbywają się w grupie, która Cię motywuje i wspiera. Ćwiczy się zarówno indywidualnie, jak i w parach czy podgrupach, co dodatkowo wpływa na integrację. Dzięki temu szybciej osiągasz swój cel. Kameralna grupa gwarantuje indywidualny kontakt z trenerem. Ćwiczenia dobierane są w taki sposób, aby uczestniczyć w nich mogły osoby zarówno zaawansowane, jak i początkujące. Ale nie tylko na tym polega wyjątkowość tego rodzaju treningu - zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, zazwyczaj w dużych miejskich parkach. Nie jedne badania dowiodły, że wysiłek w takich warunkach pozytywnie wpływa na odporność, zdrowie, a rezultaty treningu są szybsze.

 boot

Ćwiczenia, jakie wykorzystywane są w BootCampie, poprawiają wytrzymałość organizmu, motorykę, wzmacniają gorset mięśniowy tułowia, przez co stabilizują kręgosłup, zapobiegając tym samym kontuzjom. Organizm staje się dotleniony, mięśnie są silniejsze, a aura, w jakiej odbywa się trening, wpływa pozytywnie na psychikę, przynosząc odprężenie umysłu. Do wyboru jest kilka rodzajów treningów – BootCamp Light, przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tego rodzaju wysiłkiem bądź takich po długiej przerwie czy kontuzji (pozwoli on stopniowo przygotować Twoje ciało do pełnowymiarowego treningu bez nadmiernego obciążania organizmu), klasyczny BootCamp oraz BootCamp Hard dla prawdziwych wojowników, gotowych na solidne treningi o wysokiej intensywności.

 Treningi na świeżym powietrzu odbywają się o każdej porze roku i w praktycznie każdych warunkach pogodowych (oprócz burzy). Trwają 60 min. Jedyne, czego potrzebujesz, to para dobrych butów, niekrępujące ruchów ubranie, które możesz trochę ubrudzić i pozytywne nastawienie. Motywację otrzymasz od grupy - w końcu macie wspólny cel!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >