Złodzieje naszego czasu

Ciągle gonimy za czymś, czego nie możemy złapać. Ciągle mamy poczucie, że brakuje nam czasu. Czy aby na pewno jesteśmy aż tak zapracowani, że nie mamy czasu dla siebie?

 

Przyjrzyjmy się rzeczom, które zabierają nam wiele z dnia i nie pozwalają koncentrować się na tym, co dla nas najważniejsze.

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

Oto najbardziej szkodliwi złodzieje czasu:

  • Planowanie czasu pracy i nasze metody pracy – przede wszystkim nie planujemy dnia, nie umiemy wyznaczać sobie priorytetów, przez co później musimy robić zbyt wiele rzeczy na raz, bez planu powstają ciągle jakieś spontaniczne priorytety, co powoduje, że nasza efektywność znacznie spada.
  • Zakłócenia czasu przez innych – chodzi tutaj o brak stawiania granic, spędzanie dnia na wielu niepotrzebnych i za długich rozmowach telefonicznych, poświęcamy czas niezapowiedzianym wizytom, nie koncentrując się na swoich obowiązkach, staramy się nikomu nie odmawiać, przez co wykonujemy pracę i za siebie i za innych. Trudno wtedy o znalezienie czasu na wszystko.
  • Osobiste słabości – brak motywacji, odwlekanie zadań, odkładanie, za długie spanie, bezmyślne oglądanie telewizji, spędzanie czasu w Internecie i brak stanowczości.

Znacie to? Myślę, że wielu z nas świetnie to widzi. Jeśli już widzę, może warto coś z tym zrobić? Przecież zyskamy na tym bardzo dużo – okaże się bowiem, że mamy dużo czasu na wszystko, a i znajdzie się czas na mały relaks. Nasza efektywność wzrośnie, samopoczucie się poprawi, a inni bardziej nas docenią. Wyrzućmy więc złodziei z naszego życia!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: czas, plan, zmęczenie