Chodzenie dobre na wszystko

Wiemy, że ruch to zdrowie. Spacery poprawiają nam zarówno samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Okazuje się jednak, że chodzenie wpływa pozytywnie również na inne procesy psychologiczne, takie jak kreatywność. Badania pokazały, że jesteśmy znacznie bardziej kreatywni podczas rozmowy, kiedy spacerujemy, chodzimy. Technikę chodzenia podczas rozmowy z klientem bardzo często stosują handlowcy i osiągają przy tym znacznie lepsze rezultaty niż podczas rozmowy zza biurka. Chodzenie sprzyja również bardziej racjonalnym rozwiązaniom i szybciej podjętym decyzjom. Jeśli się rozsiadamy, również mamy tendencję do dłuższego i bardziej rozwlekłego toku narracji. Chodząc, znacznie szybciej łączymy fakty i podejmujemy właściwe kroki.

Jeśli dołączyć do tego wszystkie inne pozytywne aspekty chodzenia, jak poprawa krążenia, uspokojenie, poprawa metabolizmu, zwiększanie kondycji fizycznej i psychicznej, okaże się, że jest to bardzo dobry lek na nasze codzienne dolegliwości. Chodzenie nie męczy, a może przynieść wiele dobrego, zwłaszcza jeśli dołączymy do niego kije nordic walking. :-)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: sport