Popping amarantusowy

Amarantus jest obecnie bardzo polecanym i ciekawym produktem spożywczym.

Amarantus jest produktem bogatym w wysokiej jakości białko, zawierające m.in. tryptofan, aminokwas odpowiadający za produkcję serotoniny, tak ważnej w regulacji naszego nastroju. Dodatkowo zawiera wapń, magnez i żelazo.

Najsilniejszym antyoksydantem (dużo lepszym niż związek pochodzący z czerwonego wina) jest skwalen. Antyoksydant ten wpływa na opóźnienie procesów starzenia, wzmacnia odporność organizmu, wspomaga jego odtruwanie. Amarantus poprawia pamięć i funkcje układu nerwowego oraz łagodzi dolegliwości związane z wrzodami żołądka.

Czym jest popping amarantusowy?

To nic innego jak prażone ziarna amarantusa, dokładnie tak jak w przypadku pop cornu. Zastosowanie tego produktu jest bardzo różne: świetnie będzie się komponować z jogurtem, kefirem lub maślanką. Będzie wspaniałym urozmaiceniem pełnoziarnistych płatków. Można stosować go w sałatkach owocowych, również jako dodatek do lodów. Popping amarantusowy to produkt bezglutenowy, może stanowić zamiennik popularnego groszku ptysiowego do zup. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >