Co zrobić by nie przytyć w święta?

Boże Narodzenie to czas, w którym spotykamy się z całą rodziną i godzinami rozmawiamy przy suto zastawionym stole. Pochłaniamy wtedy ogromne ilości jedzenia. Dla wielu odchudzających się osób, jest to czas wielkiej próby i sprawdzian silnej woli. Ciężko bowiem odmówić cioci zjedzenia jej fantastycznych pierożków, czy też powiedzieć babci, że nie zje się jej pysznego ciasta ….Jak zatem przetrwać ten trudny okres i podczas świąt nie przytyć? Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów:

1. W Wigilię, jedz tak jak w każdy inny dzień. Nie stosuj metody typu „nie jem cały dzień, bo wieczorem nadrobię”. Takie podejście sprawi, że do wieczora będziesz głodna jak wilk i dosłownie „rzucisz” się na wystawione potrawy. Jeśli natomiast zachowasz zdrowy rozsądek i w ciągu dnia zjesz normalne posiłki, wieczorem nie odczujesz aż takiego głodu i automatycznie zjesz mniej.

2. Jeżeli zgodnie z tradycją chcesz zjeść 12 potraw...nakładaj sobie małe porcje.

3. Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z męczącym namawianiem rodziny do dokładki, powiedz, że jesteś na diecie i nie po to oszczędzasz się w ciągu roku, aby w jeden wieczór zaprzepaścić swoje starania.

4. Unikaj alkoholu (pobudza apetyt, a przy okazji dostarcza sporej ilości pustych kalorii ), a także napojów gazowanych, które mają w sobie dużo cukru, a znajdujące się w nich bąbelki, rozpychają żołądek.

5. Pamiętaj, aby skończyć jeść przynajmniej 2 – 3 godziny przed snem. W przeciwnym razie żołądek będzie Ci doskwierał przez całą noc.

6.  Nie spędzaj całych świąt przy stole! Pamiętaj, że długotrwałe siedzenie spowalnia procesy trawienia. Tworzą się wtedy zaparcia i wzdęcia. By tego uniknąć po posiłku wyjdź z rodziną na długi spacer.7. Po świętach wróć do zdrowych nawyków. Nie przejmuj się, jeśli mimo twoich starań waga poszła lekko w górę. Wracając do zdrowej diety, jesteś w stanie szybko pozbyć się "świątecznych" kilogramów.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >