Mąka z pestek dyni

Ciekawym produktem na naszym rynku jest mąka z pestek dyni. Chcesz skorzystać z niecodziennych rozwiązań w swojej diecie?

Doba wiadomość – mąka z dyni nadaje się również wtedy, gdy się odchudzasz. Mąka z dyni jest bogata w fitosterol, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę PP oraz witaminy z grupy B. Jest bogata również w żelazo, magnez, wapń i fosfor. Charakteryzuje ją duża zawartość błonnika. Jest również bezglutenowa.

Mąka z dyni jest polecana przede wszystkim osobom, które mają problemy z układem moczowym, oczyszczają one nerki i pozytywnie działa na prostatę u mężczyzn. Jest również dobra dla naszego zdrowia, bo pomaga zwalczyć pasożyty bytujące w naszym organizmie.

Mąka z pestek dyni ma naprawdę szerokie zastosowanie. Można upiec z niej chleb, bułki, nadaje się też do wszelakich muf finów. Dodatkowo można stosować ją do obtaczania kotletów oraz zaprawiania zup.

Mąkę sojową można kupić w sklepach ekologicznych lub na stoiskach Eko w większych marketach. Można również przygotować ją samemu, po prostu mieląc tyle pestek dyni, ile nam na daną chwilę potrzeba. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: rośliny