Co spowalnia metabolizm?

Uważaj, ponieważ część twoich nawyków jest bardzo szkodliwa dla metabolizmu. Marzysz, aby go przyspieszyć? Dowiedz się, co może ci w tym przeszkodzić i go spowolnić.

  1. Głodówki: twój organizm dostaje jasny sygnał: „Nadszedł czas głodu, więc lepiej przestawić się na oszczędzanie”.
  2. Długie przerwy między posiłkami: organizm rozumie je podobnie jak głodówki, lepiej więc jeść często.
  3. Siedzący tryb życia: im mniej masz masy mięśniowej, tym wolniejsza jest twoja przemiana materii, zadbaj więc o odpowiednią dawkę ruchu, na pewno poczujesz się znaczenie lepiej.
  4. Niedobór błonnika: jeśli w twojej diecie są niewielkie ilości warzyw, owoców i mało przetworzonych produktów węglowodanowych, możesz cierpieć na zaparcia i mieć częste uczucie ciężkości. Stopniowo zwiększaj ilość tych składników w diecie, a szybko zauważysz pozytywne efekty.
  5. Rutyna treningowa, brak zmian w intensywności ćwiczeń: warto zmieniać swoją aktywność, ponieważ ciało przyzwyczaja się do ćwiczeń i przestaje na nie reagować spalaniem tkanki tłuszczowej.
  6. Im jesteśmy starsi, tym słabszy jest nasz metabolizm.
  7. Czynniki chorobowe, takie jak niedoczynność tarczycy lub policystyczne jajniki: czas na kontrolę u lekarza.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >