Co jeść przy bezsenności

Wielu z nas cierpi czasem na bezsenność. O ile jedna czy dwie noce będą jedynie nieprzyjemne, o tyle przewlekła bezsenność potrafi ostro dać nam się we znaki. Już po jednej nieprzespanej nocy stajemy się zmęczeni, rozkojarzeni i nerwowi. Ci, którzy notorycznie mają kłopoty ze snem, doskonale wiedzą, w jakim nasileniu występują objawy.

Przyczyn bezsenności może być wiele. Dużo zależy od poziomu stresu w organizmie. Pomóc powinny odpowiednie techniki relaksacyjne. Warto również skonsultować się z lekarzem, ponieważ przyczyna bezsenności może wynikać ze stanu chorobowego. Zawsze warto przyjrzeć się swojej diecie i obserwować, jak wpływają na nas różne poczynione w niej zmiany.

Uważaj na obfite kolacje i raczej odpuść sobie wieczorne wyjścia do restauracji, zamiast tego zjedz lekką kolację.

– Nocny głód próbuj opanować, stosując zasady właściwego odżywienia w ciągu dnia: jedz 4–5 posiłków, pilnuj odpowiednich porcji, nie doprowadzaj do przejedzenia, ale uważaj też, by zbytnio się nie głodzić, staraj się prowadzić regularny tryb życia.

Ogranicz kofeinę i alkohol.

– Zwróć uwagę, czy w twojej diecie znajduje się odpowiednia ilość witaminy B12, która odpowiada za dobry sen; znajdziesz ją w produktach pochodzenia zwierzęcego.

Przed snem warto wypić gorącą melisę. Zacznij wprowadzać zmiany i obserwuj, jaki wpływ mają na jakość twojego snu.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >