Trening ramion

Lato minęło i szybko nie wskoczymy w typowe koszulki z krótkim rękawkiem, ale nie zmienia to faktu, że o piękne ramiona, którymi będziemy mogły pochwalić się na wiosnę - należy zadbać już dziś. Jak ćwiczyć ramiona, by były one jędrne i smukłe, ale nie za bardzo rozbudowane?

Wiotkie i opadające ramiona zdradzają najlepiej, czy jesteś fanką ćwiczeń siłowych czy też jedynie kardio. Zdecydowanie lepiej prezentują się ręce, które podczas machania nie falują niczym chorągiewka na wietrze, więc by uzyskać wymarzone ramiona, zapomnij  o ćwiczeniach z małym obciążeniem i postaraj się o nieco cięższe hantle. Różowym, półkilogramowym ciężarkom - mówimy stanowczo: nie!

Trening ramion możemy wykonać w domu, lecz zdecydowanie lepsze efekty , ćwicząc w siłowni, na specjalnie przystosowanych do tego maszynach. Zazwyczaj używamy do tego linek wyciągu, hantli czy też sztangi. Pamiętaj, aby podczas treningu zaznać uczucia prawdziwego wypompowania mięśni. Wtedy będziesz mieć pewność, że wykonałaś naprawdę dobrą robotę.

Ćwicząc ręce pamiętaj o rozgrzewce. Najlepszy będzie np. 10 minutowy szybki marsz lub trucht, a następnie uginanie nadgarstków i krążenia ramion.

Przykładowy trening ramion w domu

  • Uginanie ramion za głowę z hantlami lub dużą butelką z wodą: 3 serie po 15 powtórzeń na jedną stronę 

  • Podnoszenie boczne obu rąk z hantlami (butelkami): 3 serie po 15 powtórzeń 

  • Uginanie ramion i prostowanie rąk nad głowę: 3 serie po 15 powtórzeń 

Przykładowy trening ramion w siłowni

    • Wyciskanie francuskie sztangi leżąc: 3 serie po 12 - 15 powtórzeń 

    • Uginanie ramion stojąc z hantlami: 3 serie po 12 - 15 powtórzeń 

    • Prostowanie przedramion w opadzie ze sztangielkami: 3 serie po 12 -15 powtórzeń 

  • Uginanie przedramion uchwytem młotkowym na wyciągu: 3 serie po 12 -15 powtórzeń 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >