Boostery testosteronu

Boostery testosteronu symulują produkcję naturalnego męskiego hormonu – testosteronu do górnych fizjologicznych granic. Najczęściej są to preparaty złożone z kompleksu podnoszącego TST oraz dodatków wspierających proces wzrostu testosteronu i blokujących konwersję TST do form nieaktywnych.  

Jak wiadomo, TST jest najsilniejszym hormonem anabolicznym, który pełni szereg ważnych funkcji w organizmie. Wzrost jego poziomu wpływa na budowę tkanki mięśniowej, poprawę libido i regenerację. Jest przeznaczony dla osób budujących masę ciała, chcących polepszyć parametry siłowe. Ze względu na aktywność hormonalną w młodym wieku zaleca się jego suplementację powyżej 25–30 roku życia, kiedy to jego wydzielanie się zmniejsza.

Suplement powoduje wzrost  gonadoliberyny (GnR). Jest to hormon wydzielany przez podwzgórze, który reguluje funkcję przysadki i produkcję gonadotropin. Dodane substancje blokujące enzym aromatazę i konwersję TST do form nieaktywnych.

W skład tego typu mieszanek wchodzą: buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris), kozieradka pospolita (Trigonella foenum graecum, Fenugreek, koniczyna grecka),  kwas d-asparginowy (DAA). Istotnymi substancjami zawartymi w tribulusie są prostoidycyna i saponina.

DAA – powstaje jako produkt przemiany kwasu L-asparaginowego, zwiększa sekrecję hormonów luteinizujących (LH), stymuluje przysadkę mózgową, podnosi poziom testosteronu. Wpływa na komórki śródmiąższowe „fabryk testosteronu” i usprawnia proces steroidogenezy.

Kozieradka pospolita – to roślina jednoroczna o silnej woni, z której pozyskuje się składniki sterydowe. Działają one wyraźnie hormonalnie i wykazują wpływ anaboliczny (synteza białek, zatrzymanie azotu).

Uzupełnienie stanowią:

SAW PALMETTO (palma sabałowa) – chroni przed przerostem prostaty

– URTICA DIOICA (pokrzywa zwyczajna)–- bogata w fitoandrogeny, blokuje enzym aromatazę

– CYNK – zwiększa produkcję i ruchliwość plemników

– MAGNEZ – bierze udział w powstawaniu testosteronu

– WITAMINA B6 – pomaga w przyswajaniu cynku i magnezu

DAWKOWANIE

30–60 minut po ostatnim posiłku (przed snem) lub wg zaleceń producenta (mogą być 2 porcje w ciągu dnia).

PRZEZNACZENIE

zwiększenie siły

– budowa masy mięśniowej

– poprawa libido

– regeneracja

– wzmocnienie sił witalnych

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >