„Jak mogę zrzucić wałeczek tłuszczu na dole brzucha?”

To chyba najczęściej zadawane pytanie. Marzysz, by poznać na nie odpowiedź? Ja też, więc nie traćmy czasu i bierzmy się do pracy! Możliwe, że już pozbyłeś się kilku dodatkowych kilogramów, ale ciągle męczy cię ten niewielki wałeczek tłuszczu. Możliwe też, że w tym momencie cieszysz się nienaganną sylwetką, szczupłą talią, chociaż jest coś, co cię martwi. Tłuszczyk na dole brzucha.

Najpierw poznaj mity, które krążą po sieci, prezentujące cudowne sposoby pozbycia się tego tłuszczyku:

– Płaski brzuch osiągniesz, jeśli będziesz robić miliony przysiadów dziennie.

– Płaski brzuch osiągniesz jedynie wtedy, gdy zainwestujesz w specjalny sprzęt, oferowany w programach typu telezakupy.

– Płaski brzuch osiągniesz jedynie dzięki elektrycznej stymulacji mięśni lub minisaunie stosowanej na ten fragment ciała.

– Płaski brzuch osiągniesz dzięki specjalnej bieliźnie obciskającej (doraźnie owszem, tutaj się zgodzę, ale nie będzie to efekt długotrwały).

– Płaski brzuch możesz osiągnąć dzięki inteligentnym suplementom, które czytają w twoich myślach.

Głównym założeniem tych mitów jest teoria, że możesz natychmiast pozbyć się tłuszczu z wybranego przez siebie miejsca. Tak, oczywiście… jeśli poddasz się operacji plastycznej. Jeśli jednak preferujesz bardziej naturalne działanie, musisz się nastawić, że tłuszcz będzie znikał z twojego ciała równomiernie. Może zdarzyć się też tak, że tłuszczyk wokół brzucha zostanie spalony jako ostatni.

Tymczasem pamiętaj, że nie pomogą tu tysiące ćwiczeń. Mogą spowodować kontuzję. Albo – paradoksalnie – mięśnie rosnące pod wpływem stymulacji jeszcze bardziej uwydatnią tłuszcz na brzuchu.

Dlatego przede wszystkim postaw sobie realne cele i uzbrój się w cierpliwość. Skoro już wiesz, że nawet stosując najbardziej radykalne diety i ćwiczenia, w ciągu miesiąca nie spalisz niechcianego tłuszczu, to odpuść sobie presję. Mogłaby ona niekorzystnie wpłynąć na twoją motywację. Jeśli nie zobaczysz efektu, o który tak ciężko walczysz, to możliwe, że zniknie chęć do dalszych poświęceń. Poczujesz również niezadowolenie z siebie. A nie o to tutaj chodzi. Weź się zatem w garść i dalej pracuj nad sobą.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >