Witamina C

Czy warto kupować naturalną witaminę C ?

Według mnie nie tyle warto, co jest to konieczne. Naturalna witamina C zawiera naturalne “zanieczyszczenia” które znacząco wzmacniają organizm.

Pomaga szybciej uporać się z przeziębieniem stymulując nasz układ immunologiczny. Najważniejsze jest jednak znalezienie naturalnej witaminy C. Pamiętajmy że to, co kupujemy w aptekach to najczęściej kwas askorbinowy, bądź L- askorbinowy, a ten witaminą C nie jest. Jest to tylko jeden ze składników występujący w tej witaminie, która prócz tego w swojej formie naturalnej zawiera między innymi rutynę, bioflawonoidy, tyrozynazy czy askorbinogen. Bez nich działanie witaminy C jest upośledzone. Naturalna, kompletna witamina C nie tylko obfituje we wszystkie wymienione wyżej składniki, ale przede wszystkim jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm. Witamina C odgrywa niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Warto wiedzieć, że im mniej przetworzony produkt, tym lepszy, dlatego nie pasteryzowana Vita C wyprzedza witaminę C w proszku oraz witaminę C w osłonie liposomalnej.

Objawami niedoboru witaminy C jest między innymi: osłabienie, szybkie męczenie się, brak apetytu, skłonność do występowania siniaków, krwawiące dziąsła, trudności w gojeniu się ran, bóle mięśni i stawów, niedokrwistość, zmniejszona odporność na infekcje, a nawet szkorbut, prowadzący nawet do śmierci. Istotne jest, iż jedynie produkty będące naturalnymi wyciągami z owoców, które są uznawane za prawdziwe „bomby witaminowe” mogą przynieść oczekiwane przez nas efekty.

Najlepsze naturalne źródło pochodzenia to :

Acerola – jeden jej owoc zawiera tyle witaminy C co kilogram cytryn, ponadto jest silnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała starzeniu organizmu i uelastycznia skórę,

Dzika róża – zawiera 30 - 40 razy więcej witaminy C niż słynące z tego cytrusy, jest również źródłem łatwo przyswajanych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, kompleksowo wzmacnia cały organizm,

Jagody CamuCamu – zawierają minimum 2500 mg witaminy C w 100 g, co stanowi ponad 2% ich własnej masy, są też bogate w przeciwutleniacze i wzmacniają kompleksowo nasz układ immunologiczny.

SPRAWDZONE SUPLEMENTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZNAJDZIECIE TU - link

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >