Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Weekend

Okres obejmujący łącznie 3 dni tygodnia: piątek, sobotę i niedzielę.

Weganizm

System odżywiania polegający na usunięciu z diety wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganizm dopuszcza wyłącznie produkty roślinne, wykluczając takie produkty jak jajka, mleko i przetwory mleczne.

Wegetarianizm

System odżywiania polegający na usunięciu z diety większości produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianizm dopuszcza spożywanie jajek oraz produktów mlecznych. Niektóre odmiany wegetarianizmu dopuszczają jedzenie ryb lub drobiu.

Węglowodany

Najważniejsze źródło energii dla organizmu. Regulują metabolizm, dobrze wpływają na florę bakteryjną oraz prace jelit. Nadmierne spożywanie prowadzi do schorzeń jak cukrzyca i otyłość. Węglowodany dzielą się na proste, złożone i złożone, wielocząstkowe.

Węgorz świeży

Ryba nie poddawana mrożeniu, nie filetowana. Najpopularniejszy jest w postaci wędzonej ale równie dobrze smakuje pieczony i grillowany. Mięso węgorza jest delikatne, tłuste i ma niewiele ości.

1 2 3 ... 8